O podróżach dalekich i bliskich
środa, 23 grudnia 2009
Definicje miłości

Podobno Boże Narodzenie do święta miłości. Niemal wszyscy spotykamy się w rodzinach i staramy się sprawić przyjemność tym, których kochamy.

Ale co to jest miłość? Podobno polski fiozof Henryk Elzenberg powiedział, że to zachwyt nad cudzą innością. A Rainer Maria Rilke, że to czuwanie nad samotnością ukochanej osoby.

To piękne filozoficzne definicje, ale chyba trochę aż nazbyt wyidealizowane. Powiedzmy szczerze, czy naprawdę jesteśmy w stanie zachwycać się innością naszych partnerów? Ta ich inność często nas drażni i jest powodem do konfliktów. Już bardziej podoba mi się druga definicja - bo w gruncie rzeczy choć przebywamy razem i tyle nas łączy z drugą osobą, pozostajemy samotni, osobni, nigdy do końca niezrozumiani.

A jakie są wasze definicje miłości?

piątek, 18 grudnia 2009
Wesołych i zdrowych!

Tak się ostatnio składa, że nie pojawiam się za często ani na moim, ani na Waszych blogach, ale korzystając z okazji nadchodzących świąt, wróciłam na chwilę, by życzyć. Życzyć Wam wszystkiego dobrego na te Święta i na cały nowy rok. W imieniu moim, Chiquita i naszego Bąbla. Niech symbolika tych Świąt przyniesie chwilę zadumy nad życiem, rodziną, tym, co najważniejsze. Do napisania w Nowym Roku!

ws

16:40, la_polaquita
Link Komentarze (9) »
O autorze
AlternaTickers - Cool, free Web tickers